Providing you the best range of most beautiful sequence saree, designer party wear georgette saree, women georgette saree, designer sarees, designer georgette saree and designer georgette with embroidery & zari work saree with effective & timely delivery.







₹ 999 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Fabric | Silk, Georgette |
| Design | most beautiful seqwance |
| Embroidery Type | sequence type |
| Occasion | Party Wear |
| Size | Free |
| Color | purpal |
| Brand | FABZONE |
| Set Content | FABZONE |
| Blouse Length | 0.80 |
| Blouse Type | Unstitched |














₹ 2060 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 12 Piece |
| Fabric Type | FANCY |
| Set Content | With blouse piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Pattern | Plain |
| Saree Length | 6 m |
| Craft Type | Fancy Prints |
| Brand | INARA |
| Blouse Stitch Type | Stitched |
| Color | WHITE,BLACK MAROON,BLUE |
| Occasion | Daily wear |







₹ 1899 / PieceGet Latest Price
| Fabric Type | 60 gm Georgette |
| Set Content | With blouse piece |
| Occasion | Daily wear |
| Design | Sequence work |
| Pattern | Sequence work |
| Brand | Fabzone |
| Saree Length | 5.5 |
| Craft Type | Fancy Prints |
| Color | Light blue |









₹ 1999 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Fabric | BANGLORY SILK |
| Occasion | Casual Wear |
| Pattern | Embroidered |
| Color | green |
| Design | fancy |
| Brand | fabzone |
| Sleeve Type | Half Sleeve |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Type | fancy |
| Blouse Length | 0.80 |







₹ 989 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Pattern | Printed |
| Design | Printed |
| Color | Blue |
| Fabric | Georgette |
| Set Content | With blouse piece |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Blouse Type | Unstitched |
| Wash Care | Handwash |
| Make | Machine Made |
| Brand | Fabzone |









₹ 1589 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Blouse Available | yes |
| Embroidery Type | Emboidery & Zari work |
| Ideal For | For Women's |
| Occasion | Festive Wear |
| Make | Machine Made |
| Blouse Fabric | Art silk |
| Brand | Fab zone |
| Fabric | Georgette |
| Pattern | Embroidered |














₹ 1949 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Fabric | Georgette |
| Work | Embroidery Work |
| Occasion | Party wear |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Design | Designer |
| Blouse Type | Unstitched |
| Wash Care | Dry Clean |
| Blouse Available | yes |
| Make | Machine Made |
| Length | 6.3 m |









₹ 1560 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Brand | FABZONE |
| Color | Red |
| Design | EMBROIDERY REAL MIRROR WORK |
| Embroidery Type | yes |
| Set Content | FABZONE |
| Occasion | Party Wear |
| Size | Free |
| Blouse Length | 0.80 |
| Fabric | Georgette |
| Blouse Type | Unstitched |








₹ 3798 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Embroidery Type | Multi |
| Age Group | 20-40 |
| Blouse Available | Yes |
| Descriptions | Heavy work Georgette Saree |
| Ideal For | For Women's |
| Patten | Half And Half Saree |
| Make | Machine Made |
| Blouse Fabric | Satin |
| Brand | Fab zone |
| Fabric | Georgette |













₹ 1099 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Work | Print With Lace |
| Make | Machine Made |
| Blouse Fabric | Georgette |
| Occasion | Casual |
| Blouse Type | Unstitched |
| Design | Printed |







₹ 1988 / PieceGet Latest Price
| Fabric Type | 60 gm Georgette |
| Set Content | With blouse piece |
| Occasion | Party Wear |
| Pattern | Plain |
| Saree Length | 6.5 m |
| Brand | Fabzone |
| Craft Type | Fancy Prints |
| Color | Sky blue |



Bhavik Zadfiya (Owner)
Fabzone
2nd Floor, Flat No 201, Ugam Chember, Opp. P.P Savani School, Hirabaug, Surat - 395006, Gujarat, India









