Our product range includes a wide range of embroidery short kurti, nasha top pant, trendy short kurti, ladies western designer top, kurtis with pent and partywear long flair gown.











₹ 470 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Fabric | reyon |
| Wash Care | Handwash |
| Color | yellow maroon nevy blue black |
| Size | L |
| Kurti Type | short top |
| Pattern | Embroidered |
| Neck Shape | collar neck |
| Embroidery Type | yes |
| Shipment Mode | Air/Cargo |
| Return Applicable | Never |











₹ 1559 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Fabric | Chinon |
| Top Style | Short |
| Pattern | Printed |
| Color | All color |
| Fabzobe | Stylish |
a/f
𝐋𝐀𝐔𝐍𝐂𝐇𝐈𝐍𝐆
𝐍𝐄𝐖
𝐂𝐎𝐋𝐋𝐄𝐂𝐓𝐈𝐎𝐍
𝗡𝗔𝗦𝗛𝗔
printed co-ord set
details
fabric - premium viscose chinon
accessories - *belt*
*size:- m-38 l-40 xl-42 xxl-44*
design - 6
hurry up & take your stylish look
- + shipping*
*dispatch after 7-8 days*
*shipping extra*








Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Work Type | Solid/Plain |
| Fabric | Rayon |
| Top Style | Short |
| Size | XXL, 3XL, XS, M, XL, S, L |
| Style | A-Line |
| Color | Yellow , nevy blue , black ,pista |
| Sleeve Length | 3/4th Sleeves |
| Length | Mid-Thigh (32") |
| Occasion | Daily Wear |
| Wash Care | Hand Wash |
launch unique embroidery top for girls or women
Fabric: Rayon
Sleeve Length: Three-Quarter Sleeves
Pattern: Embroidered
Sizes:S*M* L*XL* XXL
WEIGHT:0:200






₹ 449 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Product Type | Skirts |
| Fabric | Chiffon |
| Color | Blue |
| Style | Formal Wear |
| Sleeves Type | 3/4th Sleeves |








₹ 2999 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wash Care | hand |
| Size | m to xxxl |
| GSM | 500gm |
| Occasion | party wear |
| Hand Wash | yes |
| L XL XXL | yes |
| Machine Wash | yes |
| Ethnic Wear | yes |
| Fabric | roman silk |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 699 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Fabric | Georgette |
| Occasion | Party wear |
| Bottom Style | no |
| Pattern | Printed |
| Fit | Regular Fit |
| Stitch Type | Stitched |
| Neck Type | Round Neck |
| Gown Style | Indo Western Gown |
| Sleeve Type | 3/4 Sleeve |
| Brand | fabzone |











₹ 670 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Fabric | Rayon |
| Occasion | Casual Wear |
| Sleeve Type | 3/4 Sleeve |
| Neck Type | Boat Neck |
| Pattern | Printed |
| Fit | Regular Fit |
| Top Style | Tunic |
| 40" | 600 gm |
| Color | Blue,white,c-green,maroon,yellow,nevyblue |





₹ 600 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Fabric | Cotton |
| Brand | FABZONE |
| Style | Palazzo Pants |
| Product Type | SHORT TOPN AND PENT |
| Color | MAROON BLUE GREEN WINE |
| Pattern | Embroidery work |
| Occasion | Formal Wear |
| Fitting Type | Regular Fit |
| Length | 34'' |
| GSM | 600 |










₹ 999 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Silk Type | Eri Silk |
| Work | Gota Work |
| Occasion | Wedding Wear |
| Traditional Name | Kancheepuram Silk |
| Pattern | Embroidered |
| Color | Red |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Brand | fabzone |
| Country of Origin | Made in India |












₹ 668 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Fabric | Georgette |
| Color | Green |
| Occasion | Casual |
| Design | Printed |
| Saree Length | 5.2 m (separate blouse piece) |
| Brand | Fabzone |
| Blouse Type | Unstitched |
| Blouse Fabric | Georgette |
| Length | 5.5 |
| Make | Machine Made |










₹ 1299 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Fabric | Lycra |
| Sleeves Type | Half Sleeves |
| Occasion | Formal Wear |
| Color | LIGHT COLOR |
| Design | Plain |
| Brand | FABZONE |
| Zipper | BACK SIDE |
| Age Group | 22- 35 |
| Country of Origin | Made in India |












₹ 999 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Fabric | reyon |
| Color | all |
| Top Style | Short |
| Pattern | plain |
| Acceptable Payment Mode | Online |







₹ 1549 / PieceGet Latest Price
| Brand | Zaveri |
| Occasion | Party Wear |
| Packaging Type | Pouch |
| Quantity Per Pack | 1 |
| Shelf Life | 1 |
| Usage/Application | Office Pantry |
| Vitamin A Retinol | Good qality |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabzone | 500 gram |












₹ 589 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 8 Piece |
| GSM | 100~150 |
| Fabric | Cotton |
| Width | ~40 |
| Material | Fabric: Cotton Flex |
| Size | L,xl,xxl |
| Lenght | 38 |
Noor 2.0
_Heavy Embroidery Work Straight Kurti_
*Fabric*: Cotton Flex
*Size:*
L:40”
XL:42”
XXL:44”
Length:38”
*Price:-600+shipp*
Singles available
_Only kurti will come_







₹ 869 / PieceGet Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
Cap t-shirt
Fabric : hosiery cotton
Size : free size 32
Length : 20 inch
sleeve : 4/3
Pettern : print
Beautiful 💖Most demanding & Superbb products




₹ 2999 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Fabric | Georgette |
| Bottom Style | Churidar |
| Pattern | Solid |
| Color | 4 color |
| Stitch Type | Semi Stitched |
| Acceptable Payment Mode | Online |










₹ 799 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Fabric | Silk |
| Size | 36 |
| Usage/Application | Garments |
| Service Mode | Online |
| Embroidery Type | Machine |
| Service Type | Medium Level |
| Stitch Type | Stitched |
| Occasion | Wedding Wear |
| Sleeves Type | Half Sleeves |
| Wash Care | Handwash |












₹ 1999 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Neck Type | round |
| Pattern | Printed |
| Color | all |
| Printed Cotton Gown | yes |
| Size | All |
| Brand | fabzone |
| Catalogue Name | BE-RICH |
| Fabric Care | hand wash |
| Material | cotton |
| Sleeve Length | 3/4 |








₹ 989 / PieceGet Latest Price
| Fabric | DENIM |
| Kurti Style | Straight |
| Wash Care | Normal |
| Age Group | 20-30 |
| Brand | Fab zon |
| Designs | KURTIS |
| New Fashion | Straight |
| Style | Designer |
| Kurti Length | 48" |
| Stitch type | Stitched |








₹ 599 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Color | BLACK SKY PINK BLUE |
| Size | All Sizes |
| Sleeves | 3/4 |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Material | Cotton |
| Pattern | PRINTED |
| Product Type | Suits & Kurtis |
| Country of Origin | Made in India |
Good NewwZ 🤰
_Specially Made for Feeding and during Maternity Period_
*Fabric:* Capsule Cotton Print
*Size* L(40) | XL(42) | XXL(44)
Length- 45”
Singles Available
_Both Side Zip for Feeding Purpose_











₹ 999 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Fabric | Cotton |
| Occasion | Casual Wear |
| Design | Digital Printed |
| Size | all |
| Brand | fabzone |
| Color | malti |
| Sleeves Type | 3/4th Sleeves |
| Neck Type | round |
| Features | soft fabric |
| Country of Origin | Made in India |



Bhavik Zadfiya (Owner)
Fabzone
2nd Floor, Flat No 201, Ugam Chember, Opp. P.P Savani School, Hirabaug, Surat - 395006, Gujarat, India


















