100% Export Oriented Unit of a wide range of products which include bollywood designer saree, bridal lehenga choli and bridal saree.













₹ 1499 / PieceGet Latest Price
| Work | Embroidery |
| Color | Red |
| Occasion | Wedding |
| Pattern | Embroidered |
| Product Name | BOLLYWOOD Designer saree |
| Brand | fab zone |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Wash Care | Handwash |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | velvet |














₹ 45050 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Fabric | Jacquard |
| Pattern | Border |
| Brand | FABZONE |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Set Content | With blouse piece |
| Design | Plain |
| Occasion | Bridal wear |
| Color | Red |
| Stitch Type | Semi-Stitched |
| Size | Free Size |








₹ 1550 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Work | diamond work |
| Set Content | With Blouse |
| Style | Traditional Saree |
| Wash Care | Handwash |
| Color | Red |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Brand | fabzone |
| Pattern | Border Designed |
| Blouse Length | 0.80 |
| Make | Machine Made |











₹ 3549 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Work | stone work |
| Style | Designer Saree |
| Wash Care | Handwash |
| Color | Red |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Brand | fabzone |
| Pattern | Border Designed |
| Blouse Length | 0.80 |
| Make | Machine Made |
| Blouse Fabric | Georgette |



Bhavik Zadfiya (Owner)
Fabzone
2nd Floor, Flat No 201, Ugam Chember, Opp. P.P Savani School, Hirabaug, Surat - 395006, Gujarat, India


